חופשה בראש שקט


way2go פורסם באוגוסט 21, 2019
אירוח ולינה, נגישות

חופשה בראש שקט – מלון להפליה אילת 

הפעם אני אתחיל את החוויה האישית שלי כהמלצה, מניסיון אישי כל פעם שהחופש הגדול בפתח אילת הייתה חלק מרשימת המקומות לחופשות שלנו. לפני מספר שנים בחופש הגדול הזמנתי חופשה באילת, וזאת אחת החופשות שלקח לי זמן למחוק מהזכרון שלי ולחשוב לחזור לבקר שוב באילת בתאריכים הללו.
לא משנה איזה מלון נתארח, לא משנה כמה הצוות איכותי, שום דבר לא יאפשר לי להנות ממלון  כאשר המלון מלא עד אפס מקום. לכל מקום שהלכנו התורים היו ארוכים ומלאים באנשים חסרי סובלנות, שלא נדבר על חדר האוכל. אז מאז אילת בעונה אצלי ממש לא בחשבון.

לאחר שלא ביקרתי באילת מספר שנים החלטתי ללכת ולחוות את אילת באמת. ובסבלנות חיכיתי שהחופש הגדול והחגים יסתיימו, הזמנתי חופשה בספונטניות ויצאתי לכיוון אילת. 

כבר התחלתי בכיף את החופשה בדרך לאילת שהייתה מלווה במזג אוויר מעולה, מזג אוויר שמאפשר להנות ולבצע עצירה לכמה תמונות מדהימות בנוף המדברי. 🙂

כמו שכולם יודעים ומכירים אני מביאה המלצות של מקומות נגישים ♿ אז בתור מוגבלת פיזית שמתניידת בכיסא גלגלים זה הזמן לחופשה הכי אידאלית לנו באילת. 

כשכבר החלטתי לצאת לחופשה באילת החלטתי לאתגר את עצמי בחופשה באילת במלון ברמה של שלושה כוכבים. הגעתי למלון לה פלאיה, מלון שעבר שיפוץ איכותי. מלון קטן צעיר שמציע את כל השירותים שרוב המלונות מציעים בצורה מדהימה. 

כשהגעתי למלון שמחתי לגלות שהמלון ממוקם בלב ליבה התיירותי של אילת, הכניסה למלון ממוקמת במפלס אחד ללא מדרגות – חניות הנכים ממוקמות כמה צעדים מהכניסה למלון.
בכניסה למלון קיבל אותי איציק שהזדהה כמנכ"ל המלון, דבר ראשון שראיתי את החיוך של איציק כשהוא בא לקראתי דרך החיוך שלו הבנתי כמה חשוב לאיציק לארח במלון שלו בעלי מוגבלות ולתת להם את ההרגשה הכי טובה והשרות הכי טוב ממש בדיוק כמו כולם. הרגשה של שיוויון. 

חברים אני מנסה לא לפספס אף רגע מהחוויה 😊
הכניסה למלון עם הקבלה והלובי שנמצא במפלס אחד שטוח ונגיש, משם רציתי לגשת לאזור המעליות חדר האוכל ואיזור הבריכה הדרך לשם היא דרך רמפה נגישה שלוקחת חלק משמעותי מהעיצוב והנוף של המלון מאפשרת לי להגיע באופן עצמאי עם הכיסא גלגלים מבלי לבקש עזרה.
הפתחים במעליות רחבים ומאפשרים כניסה נוחה למעלית עם כיסא גלגלים, עלינו לכיון החדר ביציאה מהמעלית בעודי מתגלגלת עם הכיסא לכיוון החדר אני מגלה כי כל המעברים לחדרים הם רצפה קרמית, שברוב המלונות המעברים לחדרים המלון מרופדים בשטיחים – ולי ריצפה קרמית זאת הקלה משמעותית להתנייד.

הגעתי לחדר נגיש, וחברים המלון הוא בגדר של שלושה כוכבים אך ללא ספק המלון עומד ואפילו מבחינתי עובר את ההגדרה של שלושה כוכבים.
החדר מעוצב בטוב טעם הכניסה לחדר רחבה ומאפשרת לי להיכנס עם כיסא גלגלים בלי שום מכשול ובעיה
הכניסה למקלחת רחבה הכיור נמוך ומאפשר גישה עם הכיסא בשרותים ידית אחיזה ויתרה מכך במקלחת ישנו כפתור מצוקה הכניסה למקלחת עצמה רחבה ונוחה רק במקלחת לא נראה כיסא ישיבה. מה אני עשיתי ביקשתי לצרף למקלחת שלי כיסא פלסטיק.
החדר רחב עם ריצפת פרקט המיטה רחבה ונוחה , הדבר ששמחתי לגלות כי החדרים המונגשים במלון הם לא הקצאה של חדרים במקום לא ריאלי או בקומת מרתף.

אני יכולה לבוא להגיד כי הנהלת מלון לה פלאיה פיזרה את החדרים הנגישים שלהם במקומות מבוקשים במלון עם נוף לבריכה ובקומת הקרקע שהיציאה מהחדר ישירות לבריכה.

אז הגעתי לחדר האוכל, בכניסה לחדר האוכל ישנה רמפה עם מעקה אחיזה. העליה ברמפה היא אפשרית בעזרה של מלווה, והעניין הזה שבעל מוגבלות לא יכול להיכנס לחדר האוכל באופן עצמאי הטרידה את הנהלת המלון והנהלת המלון הגדילה ראש ודאגה ליצור פתח של דלת נגישה מאזור ללא מדרגות.
בעניין האוכל שהמלון מציע – חברים המלון מלא באנשים אך לא מפוצץ, האווירה בחדר האוכל זורמת בסובלנות הצוות לא תחת מתקפה של אורחים רעבים, וכך מתאפשר לצוות חדר אוכל לתקשר עם האורחים. הצליל העיקרי ששומעים בחדר האוכל זה צליל הסכום ושיחות נעימות בין אנשים. שהמלון מציע אוירה של נופש ומשלב מאכלים ביתיים בעניי ברמה כל כך טובה.

בארוחה הגישו טחול ממולא חריף ברמה של בית שכל כך בא לי טוב בארוחת הערב 🙂
כן את האוירה הזאת ניתן לקבל לדעתי רק בזמנים הללו באילת, ולא שבזמן הזה תרגישו תחושת של פספוס באילת \פספוס של בילוי בחוף הים \מזג האויר שימנע מאיתנו שיזוף בבריכה. אילת עדיין חמה מאוד ביום, בתאריכים הללו בשעות הערב הסיבוב בטיילת והטיול לאורך המזח כל כך נעים מזג אויר מושלם, לא מרגישים את החום המעיק של יולי אוגוסט. בכיף ניתן לבלות מחוץ למלון מספר שעות 

בן זוגי חובב דיג מוטרף, המזג האויר באילת איפשר לי ולבן זוגי לשבת שעות ארוכות במזח ולהנות מהאוירה ומדיג טוב. אגב המזח כל כך נגיש לכיסאות גלגלים.

מלון לה פלאיה אירח ומארח בעלי מוגבלות בתדהירות גבוהה, בשיחות שלי עם אורחים המלון שחלקם בעלי מוגבלות וחלקם לא פה אחד ברובם שמעתי שהם אורחים חוזרים כל שנה למלון.
היה לי חשוב להבין למה ? 
ובהחלט התשובה שקיבלתי זאת החוויה שחוויתי, הצוות במלון הופך להיות חלק , הופך להיות משפחה. מלון לה פלאיה מלון בהגדרה של 3 וחצי כוכבים אבל בחוויה שלי כמוגבלת פיזית המלון בהחלט ענה על כל הדרישות שלי ברמה שהיא מעבר להגדרה של 3 וחצי כוכבים. 

אני חייבת להוסיף אני לא מבקרת אף מלון בעניין השירות שלו בתקופת יולי אוגוסט גולש לחגים מניסיון וחוויה שהייתי פעם אחת באילת בתקופות הללו.

יקירי בהמלצה חמה ומעולה נצלו את הימים הללו וצאו לחופשה באילת ואם בא לכם מלון איכותי במחיר נוח לכל כיס זה הזמן זה המקום להנות מחופשה אמיתית באילת מבלי לפספס אף רגע ממה שאילת מציעה בעונות השיא שלה ❤

אהבתם? שתפו!
way2goאילתחופש נגישחופשה באילתחופשה משפחתיתחופשה נגישהחופשה נגישה באילתמלון 3 כוכביםמלון באילתמלון נגישנגישותנגישות way2goנגישות באילתנגישות בישראלנגישות במלון
way2go מיזם WAY2GO הינו מיזם חברתי-התנדבותי אשר הוקם ומופעל על ידי אנשים עם מוגבלות במטרה לייצר שוויון בתחום הנגישות הפיזית. כיום, בכדי לצאת מהבית נכים ובני משפחותיהם צריכים לוגיסטיקה והכנה מראש. WAY2GO בא להחזיר את הספונטניות לחייהם על ידי אספקת המידע שהם צריכים במקום אחד. לכל הכתבות של way2go

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בקיצור
לבקר לוותר

מלון לה פלאיה מלון בהגדרה של 3 וחצי כוכבים אבל בחוויה שלי כמוגבלת פיזית המלון בהחלט ענה על כל הדרישות שלי ברמה שהיא מעבר להגדרה של 3 וחצי כוכבים.  המלון מעניק הרגשה של שיוויון, אוירה של נופש ומשלב מאכלים ביתיים ברמה כל כך טובה.

9
נגישות
10
שירות
9
אווירה
9
way2goאילתחופש נגישחופשה באילתחופשה משפחתיתחופשה נגישהחופשה נגישה באילתמלון 3 כוכביםמלון באילתמלון נגישנגישותנגישות way2goנגישות באילתנגישות בישראלנגישות במלון
way2go מיזם WAY2GO הינו מיזם חברתי-התנדבותי אשר הוקם ומופעל על ידי אנשים עם מוגבלות במטרה לייצר שוויון בתחום הנגישות הפיזית. כיום, בכדי לצאת מהבית נכים ובני משפחותיהם צריכים לוגיסטיקה והכנה מראש. WAY2GO בא להחזיר את הספונטניות לחייהם על ידי אספקת המידע שהם צריכים במקום אחד. לכל הכתבות של way2go

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקחת את איזי אתך לכל מקום