להרגיש קרוב לטבע באמצע העיר

פארק אקולוגי הוד השרון פארק האגם, הוד השרון

לירון קסנר פורסם באוקטובר 30, 2022
אטרקציות, הורים וילדים, מסלולי טיול

טבע עירוני ועגלות קפה הפכו להיות שני הדברים שאני הכי נהנית מהם לאחרונה.

הגיעה שבת בבוקר והתחמשנו בלחם לברווזים, קורקינט לילדה, עגלה לתינוקת ורצועה לכלבה ויצאנו להנות מהדבר הכי קרוב לטבע שיש לעיר ממוצעת באזור השרון להציע.שימו לב: אסור ללכת בפארק עם כלבים משוחררים וגם אורך הרצועה צריך להיות פחות משני מטר, אחרת יכולים לקבל קנס.

זוהי פעם שניה ומוצלחת שלנו בפארק האקולוגי בהוד השרון שהוקם ב-2018 המכיל בתוכו את האגם האקולוגי הגדול במדינה. כמו כל דבר בארץ, ובמיוחד אטרקציות הכוללות ילדים, הגעה מוקדמת בשבת היא קריטית להנאה. באנו לחוות אווירה של טבע וזה פשוט לא עובד כשמסביב עמוס כמו נתב"ג באוגוסט.

קחו בחשבון שאמנם הפארק מלא במרחב, אבל אין הרבה שטחים מוצלים עם דשא, וגם אזורי התצפית על הציפורים מתמלאים בקלות. הגענו ב9 וחצי בבוקר והיתה חניה בשפע, כשיצאנו בסביבות 11 כבר קפצו על החניה שלנו כאילו זה מינימום כחול לבן במרכז תל אביב בשעות הערב.

בשעות הבוקר המוקדמות תבחינו שם בלא מעט צלמים חובבנים שמסתובבים עם עדשות ענק. הם מגיעים לצלם את מגוון הציפורים המרשימות שגרות שם. זו היתה אחת מהפעמים הבודדות שמצאתי את עצמי מתבאסת על זה שלא הבאתי את הקנון שלי.

אחד הדברים הבולטים בפארק היא גבעה גדולה שהיתה בתכל'ס המזבלה העירונית של הוד השרון. אפשר לטפס עליה אבל בהעדר צל והעובדה שהיינו עם עגלה ויתרנו על התענוג. השמועה אומרת שיש משם אחלה נוף.

בתמונה: הגבעה שהיתה פעם מזבלה עירונית

להסתובב עם בן זוג שהוא גם זיאולוג לשעבר וגם בעל רזומה של מחקרי טבע עירוני עבור החברה להגנת הטבע זה אומר להסתובב למעשה עם מגדיר בעלי חיים וצמחים אנושי. כך תעדתי עבורכם את כל מה שהוא אמר שראינו.
בגזרת הציפורים יצא לנו לראות קורומרן, אנפה אפורה, סופית, שלדג לבן חזה, אנפת לילה, פרפור אקוד, צופית וסיקסק.

בגזרת היונקים האטרקציה הכי גדולה שם היא הנוטרייה. לא זו לא לוטרה אבל היא חמודה לא פחות ומצויה הרבה יותר. אני חושבת שזה הכי דרום שהחיה החמודה הזאת מגיעה. הפעם, זכינו לא לראות אחת או שתיים בודדות אלא משפחה של אמא וכמה גורים. מבחינת דגים, המים באגם מלאים בקרפיונים גדולים וזהו בערך.

שבת בבוקר זו הזדמנות טובה להביא איתכם ג'חנון מבחוץ ולעשות פיקניק. בפארק עצמו יש גם פודטראק חביב בשם ללי, למי שרוצה קפה סבבה, פיצה או סתם לעמוד בתור – זה המקום בשבילכם.
תהנו.

אהבתם? שתפו!
בילוי בפארקבילוי בשבתבילוי עם ילדיםפארק
לירון קסנר אוהבת לצבור חוויות, לגלות מקומות נסתרים, פינות שקטות ואטרקציות שוברות שגרה בארץ. מאמינה שהיופי הוא בדברים הקטנים והפשוטים, אותם משתדלת לחלוק עם הבן זוג והילדה. לכל הכתבות של לירון קסנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בקיצור
לבקר לוותר

טבע עירוני חביב בהוד השרון מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות לחוויה המלאה מקום חמוד לבילוי עם ילדים האגם לא מספיק נקי וזה קצת מבאס.

8
אווירה
9
נגישות
10
מיקום
10
בילוי בפארקבילוי בשבתבילוי עם ילדיםפארק
לירון קסנר אוהבת לצבור חוויות, לגלות מקומות נסתרים, פינות שקטות ואטרקציות שוברות שגרה בארץ. מאמינה שהיופי הוא בדברים הקטנים והפשוטים, אותם משתדלת לחלוק עם הבן זוג והילדה. לכל הכתבות של לירון קסנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקחת את איזי אתך לכל מקום