הריאה הירוקה של העיר - עכשיו גם צבעונית

פארק הירקון גני יהושע שדרות רוקח 40, תל אביב יפו

אמנות ואימהות פורסם בנובמבר 11, 2019
הורים וילדים

רבים מכירים את פארק גני יהושע כריאה הירוקה של תל אביב, מקום מצוין לפיקניקים, קבבים על האש (היכן שמותר כמובן), אימוני כושר וריצות. לאחרונה מנשבת בפארק רוח חדשה של תוכן איכותי אשר מביאה איתה גם – אמנות!
טוב נו, אז אולי לא הכל חדש לגמרי: בפארק הוצבו החל משנות השבעים ועד היום שמונה פסלים של מיטב אמני ישראל, אבל עם יד על הלב, מי באמת מכיר אותם? אז זהו, שהמחלקה לאמנויות בעיריית תל-אביב – יפו בשיתוף תאגיד פארק גני יהושע החליטו להרים את הכפפה ולהזמין את צמד מדריכות העל "חיות אמנות" (אלומה רז וליאור שור) ליצור שני סיורים חדשים – אחד למבוגרים ואחד למשפחות, שניהם מלווים בחוברות שנוצרו במיוחד לרגל הסיורים.

הסיור למבוגרים כולל קישורים ייחודיים שהן מבצעות בין הפסלים, על משמעותם ותוכנם, לבין שירים של יוצרים כגון: דוד אבידן, לאה גולדברג ועוד. הסיור עובר בשישה פסלים מתוך השמונה, באמצעות רכבת הפארק, ובכל פסל מתקיים דיון עם הקהל על הפסל ועל הקשר לשיר הנבחר – סיור מרחיב את הדעת ופותח את הראש!
הסיור למשפחות מתאים לילדים בגילאים 5-10 ולכל מי שאוהב לגזור, להדביק ולהשתעשע כי זה באמת סיור שכולו יצירה והנאה וגם תנועה וחשיבה! גם כאן הרכבת תסיע את ההורים והילדים מנקודה לנקודה ובכל פסל בו היא תעצור תתקיים פעילות שונה. חשוב לדעת ששני הסיורים לא קצרים והם יסגרו לכם בכיף שעתיים מלאות עניין!


בפארק מוצגות כיום שתי תערוכות חוצות חדשות:

תערוכת חלונות בירוק
באזור של האגם הקטן, בין "המועצה לישראל יפה" לגולפיטק לשעבר, מוצבת תערוכת צילומי דימויי טבע מאת האמנית רינת יצחק, בתוך מסגרות ברזל. התערוכה עלתה בחודש אפריל 2019 ותוצג למשך שנה, עד אפריל 2020. יש משהו מאוד נחמד במפגש עם תערוכה בחלל לא צפוי כגון הפארק. בניגוד להליכה מכוונת ומתוכננת לצפייה בתערוכה במוזיאון או בגלריה, כאן אתה פוגש את האמנות בדרך בלתי אמצעית ומפתיעה. המפגש מזמן חוויה מסוג אחר, בלי הרבה ציפיות ובלי מחויבות גדולה. התערוכה פתוחה 24/7 ותוחלף בהמשך בתערוכה של אמן חדש, אנחנו כבר סקרנים…

תערוכת אנשי הפארק
בהשראת האמן הצרפתי JR ביקשו בפארק לייצר תערוכת חוצות שמורכבת מדיוקנאות הקהל המבקר בפארק. בתחילת ספטמבר התקיים יום צילומים שבו השתתפו כל מי שרק רצה והצלם כפיר זיו יצר סטודיו זמני פתוח שבו תיעד אותם מחייכים בשחור לבן. כך נוצר קולאז' של דמויות מתחת לגשר איילון בגדה הצפונית ומי שצולם יוכל כעת לפגוש את עצמו על הדרך. תראו איזה יופי הצילום משתלב עם השועלים היפים של אמן הרחוב KLONE.


אז יש לנו פסלים ויש לנו סיורים, ויש גם צילומים, מה חסר? ציור קיר!
זה המקום לספר לכל מי שעבר שם ולא ממש הבין מה הוא רואה:
בשנת 2016 הוליד שיתוף פעולה בין המחלקה לאמנויות בעיריית תל – אביב יפו לבין גלריה ברוורמן, ציור קיר בפארק, בסמוך לגינת הכלבים מתחת לגשר בר יהודה בגדה הצפונית (לא רחוק מספורטק צפון).
האמן היוצר הוא רובין רוד, אמן בינלאומי שיוצר יצירות קיר ברחוב כדי שישמשו תפאורה לעבודת וידאו משולבת פרפורמנס. בדרך כלל הוא מוחק אותן מיד לאחר מכן אבל כאן הוא התבקש להשאיר את הציור והסכים, וכך זכינו לציור היפה הזה.

מומלץ להתעדכן באתר הפארק על כל הפעילויות ומועדי הסיורים.

אהבתם? שתפו!
אומנות וילדיםאמנותאמנות עם ילדיםבילוי בפארקילדיםסיורי משפחותסיוריםפסלי חוצותציור קירשירהתרבות
אמנות ואימהות מעין נבו, נושמת אמנות ותרבות - תחביב ומקצוע. אמא לגל כבר 6 שנים. משלבת על בסיס יומיומי בין אהבות חיי: האמנות והאימהות, לצבירת חוויות משמעותיות. לכל הכתבות של אמנות ואימהות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בקיצור
לבקר לוותר

הכי כיף לשלב בין טבע לאמנות.

10
אווירה
10
מיקום
10
מגוון
10
אומנות וילדיםאמנותאמנות עם ילדיםבילוי בפארקילדיםסיורי משפחותסיוריםפסלי חוצותציור קירשירהתרבות
אמנות ואימהות מעין נבו, נושמת אמנות ותרבות - תחביב ומקצוע. אמא לגל כבר 6 שנים. משלבת על בסיס יומיומי בין אהבות חיי: האמנות והאימהות, לצבירת חוויות משמעותיות. לכל הכתבות של אמנות ואימהות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקחת את איזי אתך לכל מקום