להקת הביטלס חיה וקיימת - בחולון!

מוזיאון הילדים הישראלי חולון פארק פרס, חולון

אמנות ואימהות פורסם באוגוסט 18, 2021
אטרקציות, הורים וילדים, תרבות ואומנות

גל הגיע לגיל חמש וחצי, אוגוסט הגיע, והחברה הטובה הזאת שמגיחה בוואצאפ אחת לכמה חודשים יזמה מפגש עם הילדים במוזיאון הילדים הישראלי בחולון. אני מצידי החלטתי לזרום עם ההצעה. לא שיש לי משהו נגד המקום, רק שבדרך כלל אני אוהבת ללכת עם גל למוזיאונים ו/או תערוכות שלא מוגדרות מראש ״לילדים״. לרוב הטירגוט הישיר הזה הופך את אופי הפעילות והתוכן שלה לאינפנטילי מדי. חייבת לומר שכאן – הופתעתי לטובה.

מוזיאון הילדים הוא לא מוזיאון רגיל והוא בנוי בצורה כזו שנרשמים מראש באתר (גם בימים כתיקונם, לא רק בימי קורונה), לסיור בנושא מסוים שמותאם לגיל מסוים. הכל מוגש ומונגש בצורה ברורה ומסודרת ויש בכך יתרונות. אנחנו בחרנו להגיע לסיור על להקת הביטלס, שילדינו לא ממש הכירו לפני כן אבל זה ממש לא הפריע להם להנות ממנו.

אני אמנם לא מעריצה גדולה שלהם, אבל בהחלט מעריכה את התרומה האדירה שלהם למוזיקה, ואת החשיבות שלהם בתרבות, שמחתי שגל גם יכיר אותם ויטעם ממה שיש להם להציע. כיאה לחברה בכל מועדון הטבות אפשרי, הזמנתי לכל החבורה העליזה שלנו כרטיסים מוזלים (יש הרבה הנחות, שווה לבדוק מראש ולא להתעצל). לבסוף הגיע היום המיוחל לסיור, ממש רגע לפני ההחמרות החדשות של גל הקורונה הרביעי, כך שבכל התמונות הילדים עם מסכות…

הגענו לחולון, עיר הילדים. באמת יש לעיר הזו המון להציע לילדים והיא עושה את זה שנה אחר שנה ובצורה טובה מאוד יש לציין. במקום יש חניה בשפע, יש אטרקציות נוספות אם רוצים להוסיף לביקור למוזיאון, יש תחושה של מרווח ואין עומס, עך אף שמדובר באוגוסט. מאזור החניה ניצב גשר עץ מרשים שמוביל למוזיאון מעל בריכה ענקית שכל ייעודה בחיים הוא שייט של סירות (חייבים לחזור לנסות את הדבר הזה). יש בית קפה קרוב סמוך לבריכה, שאיני זוכרת את שמו אבל מנת הטוסט לילדים שבתפריט נשאבה לבטנו של גל עד הפירור האחרון בתיאבון גדול. כך שהגענו לתערוכה שבעים ומוכנים.

הכל מסודר, יש רשימות, יש כרטיסים, מדריכים אדיבים, אמריקה! כאמור, מסלול הסיור מובנה והמדריך מוביל אותנו מתחנה לתחנה בסבלנות רבה ובנועם. נקודת הפתיחה של הסיור באולם בו מתחילים בהקרנה של סרט היכרות עם להקת הביטלס. אנימציה מושקעת, מחרוזת שירים קצרה והילדים נשארים בריכוז מלא עד סוף הסרט. לאחר שיחה קצרה של היכרות עם הילדים ממשיכים לאולפן הקלטות שבו הילדים זוכים להכיר את כלי הנגינה השונים וגם להתנסות בהם. באולפן הם לומדים על ערוצים שונים של הקלטות ואיך משלבים ביניהם ליצירת שיר ומנגינה.

תכיר גל זה סיטאר

תחנה שלישית מספרת כיצד ביססו חברי הלהקה את מעמדם ההיסטרי ברחבי העולם ושבכל מקום בפלנטה הזו יש עם גיטרה שמנגן ושר שיר של הביטלס.

כל ילד מרכיב לו בטאבלט קליפ שבו בהוא בוחר קטעי יוטיוב של מבצעים מרחבי תבל. חמוד מאוד.

תחנה הבאה טיפה דידקטית, אבל לפחות הילדים זוכים לראות מה זה פטיפון ותקליט. הילדים הקטנים יותר קצת איבדו ריכוז בשלב הזה (הסיור אורך שעתיים, כדאי לקחת את זה בחשבון אם יש לכם ילדים שקשה להם להישאר בריכוז לאורך זמן). צלחנו גם את זה והגענו לתחנה החמישית שבה סיפר המדריך דרך אמצעים חזותיים, פרטים אישיים על כל אחד מחברי הלהקה והוכיח שגם מי שלא מסיים ללמוד (ג׳ון לנון) יכול להפוך לחבר מוביל בלהקה המצליחה בעולם. אמנם קצת פחות חינוכי אבל אומר משהו על כוח רצון, מוטיבציה וגם קצת מזל!

גולת הכותרת והדובדבן שבקצפת היה החלק הסופי שבו הילדים יכלו ללבוש תלבושות של הביטלס ולנגן בלהקה, ממש כמו גו'ן, רינגו, פול וג'ורג'. היה מגניב ביותר.

לא בטוחה מה יישאר מהסיור הזה בראשו הקודח של גל ומתי הוא ישלוף משהו ממנו אבל לפחות אני יודעת שחשפתי אותו לתוכן איכותי, שהצליח לסקרן אותו ולגרות לו את החושים. זה הרי מה שאנחנו כהורים צריכים לעשות לא?

… Let it be

אהבתם? שתפו!
בילוי לילדיםמוזיאון לילדיםמוזיקהסיורים
אמנות ואימהות מעין נבו, נושמת אמנות ותרבות - תחביב ומקצוע. אמא לגל כבר 6 שנים. משלבת על בסיס יומיומי בין אהבות חיי: האמנות והאימהות, לצבירת חוויות משמעותיות. לכל הכתבות של אמנות ואימהות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בקיצור
לבקר לוותר

מומלץ מאוד להגיע עם הילדים למוזיאון הילדים הישראלי, זו חוויה מפעימה ובעלת ערך חינוכי. מומלץ להתעדכן באתר על מגוון הסיור ועל ההתאמות לגילאים השונים. פנו לכם חצי יום ותשמרו זמן למנוחה איכותית לאחר מכן :)

9
מגוון
10
אווירה
10
מיקום
8
בילוי לילדיםמוזיאון לילדיםמוזיקהסיורים
אמנות ואימהות מעין נבו, נושמת אמנות ותרבות - תחביב ומקצוע. אמא לגל כבר 6 שנים. משלבת על בסיס יומיומי בין אהבות חיי: האמנות והאימהות, לצבירת חוויות משמעותיות. לכל הכתבות של אמנות ואימהות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקחת את איזי אתך לכל מקום